תקצירית מהמועצה האזורית

ראש הממשלה בטקס חנוכת מפרידן אדם

בטקס חגיגי ומרגשזכינו לחנוך ביום שלישי השבוע את "מפרידן אדם" – המעבר התת קרקעי בצומתאדם, בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר התחבורה ישראל כץ. ראש הממשלה התייחס בראשיתדבריו בטקס לפיגוע בצומת עפרה ואמר: "אנחנו נוכיח שהרצון שלהם לעקור אותנומארצנו ייתקל בחומה בצורה. כל עוד אני ראש ממשלת ישראל אף יהודי אחד לא ייעקרמביתו. איננו עוצרים כאן, אנחנו נשלים בהמשך סלילת כבישים עוקפים, הרחבת נתיבים,שיפור תשתיות, יש כאן היבט כפול גם תחבורתי וגם ביטחוני ששלובים יחד". ראשהמועצה ישראל גנץ הודה לראש הממשלה נתניהו ולשר ישראל כץ, ואמר כי המועצה תפעלבמרץ יחד עם משרדי הממשלה לטיפול יסודי בתשתיות הכבישים ביו"ש, והכנסתםלתכנית אב ותכניות חומש של ממשלת ישראל, כחלק מהתהליכים לנורמליזציה והחלת ריבונותבע"ה בנחלת אבותינו. תקציב נוסף התקבל ממשרד התחבורה לעיצוב מחודש ויפה שלהכיכר במחלף.

הרמזורים בצומת אסף

באותו יום חנך שרהתחבורה את הרמזורים החדשים בצומת אסף, בטקס שנערך בשיתוף מועצת בית אל. הרמזוריםיחלו לפעול בשבוע הבא, והעבודות בצומת צפויות להסתיים במהלך החודש הקרוב. השר כץאמר: "אנחנו מקדמים תכנית אסטרטגית בהיקף רחב מאוד של כבישים, של רכבות קלות,של מוקדי סיכון ורמזורים, כדי להפוך את אזור יהודה ושומרון לחלק מהנורמה הישראליתשל מדינה מפותחת ומחוברת".

ישיבת עבודה – כבישים במזרח ובמערב

בין שני הטקסיםהתקיימה ישיבת עבודה של אנשי המועצה עם צוות משרד התחבורה, במשרדי המועצה. בדיוןסוכם על תכנית עבודה מקיפה לכבישים במזרח ובמערב, הכוללת כמה פרוייקטים חשוביםשיקודמו ויביאו לשיפור משמעותי של מצב התנועה בכבישי בנימין, ובהם תכנון הרחבת כלכביש 60 וכביש 465 לדו-נתיבי ודו-מסלולי, הקדמת תחילת העבודות על הרחבת 446 לדו-נתיביודו-מסלולי ל-2019, טיפול בצמתים כמוקדי סיכון, הרחבת הכניסה לירושלים מהכניסהלכפר חיזמא, ועוד. לבקשת המועצה, משרד התחבורה יבחן לקיחת אחריות על כביש דולבטלמונים ל-443 מבחינה תכנונית.

הפיגוע בצומת עפרה

בעקבות פיגוע היריבצומת עפרה השבוע, אנו עומדים בקשר יומיומי עם הצבא, אשר הגביר את כוחותיו בציריםובטרמפיאדות ברחבי בנימין. בימים אלה נמשכים מאמצי הצבא לאיתור המחבל, ואנו מקוויםשהוא ייתפס בקרוב. צוותי חירום, קהילה, רווחה, חינוך ופסיכולוגיה, ממשיכים לתתמענה לכל ההיבטים הנדרשים וללוות את הפצועים ובני משפחותיהם. אנו שולחים איחוליהחלמה מהירה לכולם.

סיוע משרד הכלכלה

בעקבות הפיגועבצומת עפרה, הנחה שר הכלכלה אלי כהן את צוות משרדו לחזק את ההתיישבות, ובעקבות זאתאושרו תקציבי עלויות פיתוח לשני מפעלים גדולים באזור התעשייה שילה, וייבחנותקציבים לפרויקטים נוספים. תקציב נוסף אושר במסגרת מיזם "התייעלותאנרגטית". השר כהן אמר כי "הפיגועים האחרונים רק מאיצים אותנו להמשיךלבנות ולפתח את התיישבות ביהודה ושומרון". אנו מודים לשר כהן על עמידתו לצד ההתיישבותברגעים אלה, ומקווים שיוזמות משותפות נוספות יבשילו לכדי תקצוב וביצוע.

"מה שלומך אחות"

ערב לנשים גרושות, פרודות ולכאלו שבתהליך גירושים – מתנ"ס בנימיןומרכז עוצמה שבאגף רווחה מזמינים אותך למפגש פתיחה שכולו לך ובשבילך, ב-30/12/18, כב' בטבת תשע"ט, בשעה 20:00 בחממה בשער בנימין. בתכנית: נויהמנדל "להתגרש ולהישאר בחיים" (טובים) ומעגל שיח עם לינדה בירנבוים -אתכן ובינכן. כניסה: 25 ₪. להרשמה ולפרטים נוספים נא לפנות לרכזות הקהילהשביישובכן.

ועדות השמה

להלן תזכורת לגבי לו"זלהגשה לוועדות השמה לשנת הלימודים תש"פ: דיונים חוזרים (בתום 3 שנים) ודיוניםבמעברים (ליסודי, חט"ב ולתיכון) יתקיימו מתאריך 01/01/2019 עד 31/03/2019.

דיונים לגבי תלמידים חדשים / ילדי גן חדשים / מעבר מגן לכתה א' יתקיימו עד לתאריך 30/5/19, (לגבי תלמידי בי"ס – הועדות יתקיימו עד  15/5/19).

הגשת שאלונים לוועדה על דיונים חוזרים ומעברים יש להגיש למחלקת חינוך מיוחד  עד לתאריך 15/12/18

הגשת חומר לוועדות חדשות יש להגיש עד לתאריך  30/03/19.      

שאלוני ההפניה  צריכים להיות חתומים ע"י ההורים והמפקח החינוכי הרלוונטי. ללא החתימות – הבקשה לא תטופל. בנוסף, יש לצרף לבקשה גם מסמך קביל.  לילדי בי"ס – אבחון פסיכולוגי שנעשה החל מכתה א'. לילדי גן – רופא התפתחותי או פסיכולוג התפתחותי או קלינאית תקשורת דרך קופ"ח.

להזכירכם, ועדת השמה הינה הגורם המוסמך עפ"י חוק לקבל החלטות בנוגע לזכאותם של תלמידים  לקבלת שירותי חינוך מיוחד (השמה בביה"ס כוללני / כיתה מקדמת / גן חינוך מיוחד) . דיון בוועדת השמה מתקיים לאחר שמסגרת חינוכית, גן או בי"ס, מיצתה את כל האפשרויות לסייע לתלמיד באמצעים העומדים לרשותה. בכל שאלה ניתן לפנות לצוות המחלקה לחינוך המיוחד:רונית סגל – רכזת חינוך מיוחד ממלכתי + ממ"ד: 02-9977185 פקס 153-2-9977188 [email protected]n.org.il; רינת פריברט- רכזת ועדות השמה מגזר חרדי: 02-9977194 פקס 153-2-9977188 [email protected]; שיר מרציאנו – מנהלת משרד: 02-9977188 פקס 153-2-9977188 [email protected].

סיוע רפואי לילדים בעלי בעיות בריאותיותואלרגיות מסכנות חיים

לילדים הסובלים מבעיות בריאותיות חריגות/ צורך בהשגחה למניעת מצבי סיכון / אלרגיה מסכנת חיים – שזקוקים לליווי של סייע/תבמוסד החינוכי, ניתן לפנות לרכזת הסייעות על מנת לבדוק את הזכאות על סמך המסמכיםהרפואיים. בקשותניתןלהגיש עד לתאריך 1/5/19 לשגית מזרחי – רכזת סייעות 02-9977148 פקס 153-2-9977188 [email protected]

דרושים/ות

דרוש/ה נהג/תפועל/ת במחלקת פינוי אשפה ברחבי המועצה. דרוש/ה קלינאי/ת תקשורת. לפרטים נוספיםופרטי תנאי הסף יש להיכנס לאתר המועצה www.binyamin.org.il.במידה והנך עונה על תנאי המכרז יש להעביר קו"ח למייל [email protected]חובה לציין את שם המכרז. אגף משאבי אנוש 02-6492716.

שבת שלום,

 המועצה האזורית מטה בנימין