קטגוריות
חדשות

שגרירי תנועה

תושבים יקרים,

כולנו נתקלים יום יום בקשיי תחבורה באזורנו כמו למשל העומס הבלתי נסבל במחסומים בכניסה לירושלים, בהמתנה הממושכת לחצות את המסילה, בכיכר נילי-מחסום חשמונאים ועוד.

על מנת לטפל בבעיות הללו אני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם. אנו זקוקים למתנדבים אשר יתקינו בטלפון החכם שלהם אפליקציה בשם "שגרירי תנועה" שמטרתה לאסוף נתונים תעבורתיים. על ידי ניתוח הנתונים הללו יוכלו מהנדסי התחבורה לעזור לנו.

מהי אפליקציית "שגרירי תנועה"?

האפליקציה מיועדת לאיסוף נתוני דרך. הנתונים יעזרו למהנדסי התנועה לתכנן לטווח ארוך תשתיות חדשות ולשפר את התשתית הקיימת. למשל, תכנון מופעים ירוקים ברמזורים (למשל בצומת סיירת דוכיפת ומשה דיין ובצומת הגבעה הצרפתית), זיהוי צורך בנתיבים חדשים (בשרוולי המחסומים לדוגמה), תכנון מיטבי של תחבורה ציבורית וכו'.

כיצד נאספים הנתונים?

איתור מקום וזמן – מבוסס על GPS ושירותי מקום של google ואחרים. אנו דוגמים נתונים בעיקר בקטעים הרלוונטיים, אלה המהווים מוקדים של בעיות תחבורתיות.

מה נדרש משגריר תנועה?

  • טלפון חכם מבוסס מערכת הפעלה אנדרואיד
    (כמעט כולם למעט אייפון).
  • GPS פועל

אנו ממליצים כי בזמן הנסיעה יחובר הטלפון למטען הרכב.

אשמח להצטרף ולעזור לעצמי, למשפחתי ולסביבתי, מה עליי לעשות?

  • להתקין את האפליקציה בטלפון:
    פתחו את חנות האפליקציות ובחרו "שגרירי תנועה" וזהו. אתם שגרירים.

אתם כמובן מוזמנים לשתף, אנו זקוקים למתנדבים רבים על מנת שהנתונים ייצגו נאמנה את המצב בשטח. את האפליקציה פיתחה חברת בינהזולה בע"מ, חברת סקרי התנועה המעניקה שירותים לגוף התכנון של עיריית ירושלים, משרד התחבורה ותוכנית אב לתחבורה ירושלים מזה שנים רבות.

בהכירי אתכם ברור לי שרבים ישמחו לשתף פעולה ועל כך תודתי נתונה לכם. סעו בזהירות ושובו הביתה בשלום.

בכבוד רב,
ישראל גנץ
סגן ומ"מ ראש המועצה מועצה אזורית מטה בנימין