קטגוריות
חדשות

תקצירית מהמועצה האזורית

תיירות בנימין בפסח
לקראת החג יוצאת מחלקת תיירות בקמפיין תקשורתי רחב על אתרי הטיולים ואירועי החג בבנימין, ומזמינה את תושבי בנימין לצאת ולטייל ולהזמין חברים וקרובי משפחה לעשרות אתרי התיירות והטבע ברחבי האזור: שילה הקדומה, מרכז המבקרים, גבעת היקבים, נחל פרת, נחל דלבים ועוד שפע אתרים.  הפירוט המלא באתר תיירות בנימין: gobinyamin.org.il.

שישי צבעוני בבנימין
במסגרת "ששי צבעוני בחבל בנימין" יתקיים ביום שישי הקרוב סיור בנחל שילה – פריחת אביב, תנ"ך ויין. משך הסיור כשעתיים, והוא מתאים למשפחות. ההשתתפות – חינם. למעוניינים, הקפצה חזרה לחניון הרכבים בעלות 10 ש"ח לאדם. נקודת המפגש – בקפיטריה בכניסה לשילה הקדומה, בשעה 10:15.

ומה עוד?
ב-8:45 יתקיים סיור באתר שילה הקדומה כולל המיצג החדש (בתשלום), ובסוף הסיור בנחל, בסביבות 12:30, יתקיים סיור וטעימות ביקב גבעות עטור הפרסים (בתשלום). ניתן להשתתף בכל אחד משלושת האירועים בנפרד. לפרטים : 1800-345-454 ובאתר http://www.gobinyamin.org.il/.

חג לגנבים
לא רק אנחנו חוגגים, גם הגנבים. ימים אלו של נסיעות משפחתיות והיעדרויות ארוכות מהבתים, מועדים להתפרצויות ולעבירות רכוש. לקראת ימי החג וחול המועד, מחלקת הביטחון מבקשת מהתושבים להימנע מהשארת נשק מכל סוג בבתיהם. בשבוע שעבר נגנבו שני כלי נשק בישוב שילה, כשאחד מכלי הנשק שנגנבו היה מופקד בכספת הביתית!
הנחיות לחג המתקרב:

  1. אין להשאיר כלי נשק מכל סוג בבית ללא השגחה;
  2. יש לוודא נעילה יעילה של הבתים בעת היעדרות;
  3. כדאי להשאיר תאורה שתופעל באמצעות שעון שבת;
  4. רצוי לעדכן את רבש"צ הישוב על היעדרות ארוכה;
  5. מערכת האבטחה היישובית תתבקש לתת דגש על השמירה, בעיקר בשכונות קרוונים המאוכלסות בזוגות צעירים, שייעדרו במהלך החג.

על כל בעיה, נא לדווח למוקד בנימין 1208 – מכל טלפון.

פינוי אשפה לקראת חג הפסח
בימים אלה של ערב חג הפסח והניקיון הגדול, מתוגבר מערך פינוי האשפה בכל היישובים בכדי לעמוד בעומס. התגבור כולל עבודה בשעות הלילה. אנו מודעים לכך שהדבר מהווה מטרד מסוים עבור הסובלים מרעש, ולכן מתנצלים על אי הנוחות הזמנית, ומבקשים להיאזר באורך רוח. הדבר נעשה בכדי לעמוד בעומס פינוי האשפה לפני החג. בעלי רכבים החונים בסמוך למכולות אשפה, מתבקשים לתשומת לב מיוחדת – אנא ודאו שאינכם חוסמים את מרחב נסיעת משאית הזבל, שכן לא נוכל להעירכם בשעות הקטנות של הלילה בכדי להזיז את הרכב, ומשמעות הדבר היא אי פינוי המכולה ערב החג, עם כל הצער הכרוך בכך. נא התחשבותכם וסבלנותכם.

הפקעת אדמות ליד כיכר אדם
בשעה טובה התבשרנו שהחל הליך הפקעת האדמות ליד כיכר אדם, מה שיאפשר תחילת עבודות על המחלף בצומת. לצערנו טרם התקבל כל התקציב ממשרד התחבורה, למרות הבטחות חוזרות ונשנות, ואנו עמלים על כך ללא לאות.

חופשת פסח באגף הנדסה
אגף ההנדסה מוסר כי בשל חופשת חג הפסח, לא תהיה קבלת קהל ביום ראשון הקרוב,  13.4.14 וגם לא באיסרו חג – יום שלישי, 22.4.14. תושבים המעוניינים להגיע למחלקות אחרות במועצה בימים אלה, מומלץ לוודא מראש שכן המועצה עובדת במתכונת מצומצמת.

בנות שירות לאומי
דרושות בנות שרות לאומי לעבודה חינוכית מאתגרת בגנים בבנימין בשנה"ל תשע"ה. המעוניינות יפנו למחלקת גנים: 9977186
או במייל ל: [email protected]

שבתות עמותת הותיקים 2014
לאור הביקוש הגדול, עמותת הותיקים החליטה לקיים השנה ארבע שבתות במקום השתיים שנהגו לקיים עד היום, על מנת לאפשר לכמה שיותר ותיקים להיות חלק משבתות מהנות אלה.
השבתות המתוכננות:

  • בשבת פר' שלח לך, ט"ו בסיון, 13.6, בבית הארחה של רשת אנ"א "אגרון" בירושלים – בנושא בתי כנסת בירושלים – ישן וחדש;
  • בשבת פר' קרח, כ"ב בסיון, 20.6, במלון לאונרדו בירושליםבנושא ניחוחות השבת בקהילות החרדיות של ירושלים;
  • בשבת פר' וירא, י"ד בחשון, 7.11; ובשבת פר' תולדות, כ"ח חשון, 21.11, בבית הארחה של רשת אנ"א בעכו בנושא גבורה וגיבורים בישראל.

להרשמה ולקבלת מידע מלא ניתן לפנות למייל העמותה – [email protected]

או לטלפון  050-6690306 ליונינה לוי מיד לאחר הפסח.

 

להזכירכם – מוקד 106 תמיד לשירותכם, המוקד הבטחוני – 1208.
שבת שלום וחג פסח כשר ושמח, המועצה האזורית מטה בנימין