קטגוריות
חדשות

תקצירית מהמועצה האזורית

בתי ספר של החופש הגדול: בחופשת הקיץ תתקיים קייטנה של "בתי הספר של החופש הגדול" לכיתות א-ב בסבסוד משרד החינוך – כבשנה שעברה. הקייטנה תתקיים בין התאריכים יד' בתמוז (1.7) עד ה' באב (21.7), חמישה ימים בשבוע, למשך שלושה שבועות. עלות הקייטנות לילדי א-ב הינה 300 ₪. בחלק מבתי הספר התכנית תכלול גם את ילדי ג'-ד', להם העלות תהיה עד 450 ₪. ברוב בתי הספר תתנהל הקייטנה על ידי מנהלי בתי הספר והצוותים החינוכיים על פי תכנית פעילות שנקבעת על-ידי משרד החינוך ותכלול פעילויות הפגה, הצגות, יצירה, קריאה חווייתית ופעילות שיא אחה"צ עם ההורים. בכל היישובים תישמר המסגרת הבית-ספרית כבימי שגרה ולמידה, למעט בגוש דולב טלמונים, בהם תתקיים קייטנה יישובית בלבד. לא יתקיימו הסעות תלמידים בין היישובים. ההרשמה תיפתח בקרוב ותסתיים בתאריך כח' בסיוון (15.6.15), עפ"י הנחיות משרד החינוך. קיץ טוב ומהנה.

רישום למעונות: הרישום למעונות התחיל ביום שלישי, 17.5.15, ויסתיים ביום ראשון, 7.6.15. הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם ידאגו שבתעודת הזהות תצוין כתובת מגורים במטה בנימין. ילדים ממשיכים ואחים של ילדים הנמצאים במעון – יירשמו דרך אתר המועצה; ילדים חדשים יירשמו אצל מנהלת המעון בישוב. במידה ויהיה רישום עודף במעון, נקיים ועדות קבלה למעון לפי קריטריונים של משרד הכלכלה המפורסמים באתר המשרד.

זיהום ואדי קלט: בעקבות הזיהום הנמשך של נחל פרת (ואדי קלט) ממתקן הביוב של רמאללה, ואוזלת היד של הגורמים האמונים על אכיפת החוק, תתקיים הפגנת תושבים שאכפת להם בשיתוף החברה להגנת הטבע, "ירוק עכשיו", איגוד ערים לאיכות הסביבה, יישובי האזור ועוד. ההפגנה תתקיים ביום שני הקרוב, איסרו חג שבועות, 25.5, בשעות אחר הצהריים: 16:30 – יציאה של נוער ומשפחות מיטיבות לכת למסלול מכפר אדומים למעבירי המים; 16:45 – יציאה למסלול מאלון למעבירי המים; 18:00 – מפגש והתכנסות להפגנה מעל מעבירי המים, ופעילות לילדים ומשפחות. הסעות חזור ליישובי גוש אדום בסיום. כל תושבי בנימין אוהבי הטבע ואוהבי נחל פרת מוזמנים להיות שותפים.

תגבור התחבורה הציבורית: בשל בעיות בתפעול קווי "אגד תעבורה" הנובעות ממחסור באוטובוסים מוגני ירי, החלה חברת אגד תעבורה לפעול גם באמצעות האוטובוסים של החברה לפיתוח שומרון. האוטובוסים נושאים שלט "בשירות אגד תעבורה". מדובר בשלב זה בארבעה אוטובוסים, וחמישי ייכנס לתגבור הקווים בשבוע הבא.

שילה הקדומה – עירו של שמואל: נמשכת ההרשמה לאירוע השקת  ספרו של הרב ד"ר בני לאו – "שמואל – בקודש חזיתיך" שיתקיים ביום ראשון, כ' בסיון, 7.6.15. בשעה 18:00 – סיור בשילה הקדומה משולב בקטעי קריאה מתוך הספר ובליווי מוזיקלי תיאטרלי; 19:30 – התכנסות בבזיליקה עם הרב ד"ר בני לאו ודודו סעדה על מפגש בין אדם לא-לקיו, תפילה ונבואה. להזמנת כרטיסים 02-5789122 או באתר האינטרנט של שילה הקדומה.

מפגשים עם סופרים: לכבוד חודש הקריאה ושבוע הספר העברי תשע"ה, הספריה האזורית מתנ"ס בנימין

מזמינה את תושבי בנימין ל 'מפגשים עם סופרים' בספריות בנימין: הסופר מיכאל שינפלד במבוא חורון, ביום רביעי, ט"ז בסיוון, 3.6;  הסופר הרב חיים נבון, בפסגות, ביום רביעי, כ"ג בסיוון, 10.6; הסופרת נאוה מקמל-עתיר, במכמש, ביום שלישי, כ"ט בסיוון, 16.6 . מפגשים נוספים בהמשך.

להזכירכם – מוקד 106 תמיד לשירותכם,
המוקד הבטחוני – 1208.
חפשו אותנו בפייסבוק – "ארץ בנימין".
שבת שלום וחג שבועות שמח, המועצה האזורית מטה בנימין