ענתות מתחברת

חברות וחברים שלום,

1.1.13  "ענתות מתחברת"

בענתות כ – 270 בתי אב המתגוררים בשישה שלבים, קשת אוכלוסיה רחבה ובעלת צרכים שונים ומגוונים: פעוטות, ילדים ונוער, חיילים וסטודנטים, משפחות וותיקים. לקהילה בסדר גודל כזה ובנתונים פיזיים כפי שקיימים בישוב דרושה מערכת תקשורת ומידע ידידותית, עכשווית וזמינה. אין ספק כי רבים הם האנשים בקהילה שהיו שמחים לפרגן, לתמוך ולהעשיר את הסובבים בקהילה על עשייתם, תרומתם והנתינה הגדולה שלהם, כי יש פה אנשים טובים ומענינים, יש פה עשייה רבה ומבורכת, יש פה קהילה חמה ותומכת, אך אין ערוצי תקשורת זמינים למידע ועידכון.

ו.. "עשית! לא סיפרת – לא עשית!"

ועדת תקשורת ומידע שמה לה למטרה להקים את מערך התקשורת הרצוי והנדרש לישוב: מיפוי האוכלוסיה באמצעות עידכון ופתיחת כרטיסי משפחה במטרה לאגד מידע עדכני על מצבת המשפחות והתושבים, עידכוני סטטוס, תעסוקה ותרומה בקהילה, דרכי התקשרות (ניידים, אימייל,פייסבוק) ומידע לשעת חירום לטובת צוות צח"י (צוות חירום ישובי). הפקת אלפון טלפונים, ניידים ומיילים מעודכן של כל התושבים. תקשורת באמצעות מיילים –  העולם מדבר במיילים, זמין ברב מקומות העבודה, זמין ברב הבתים, לרבים כבר מסונכרן לנייד, אינו מוגבל ,ידידותי לסביבה וכמובן חסכוני.

הכוונה להקים קבוצות מייל עפ"י השתייכות ובאמצעותו להעביר מידע עדכני וזמין.

את ה- S.M.S נשמור להודעות ביטחון ,חירום ול"אין ברירה". נשמח לעזור ולהכשיר את החברים שעדין לא פתחו כתובת מייל. מי שיבחר להסיר עצמו מרשימת המכותבים בוודאי מבין את המשמעות להחלטתו כי הרי בחר לחיות בישוב קהילתי עם משמעות של חיי קהילה. פייסבוק – חברים, פייסבוק הוא כלי תקשורת זמין ומיידי בתנאי שעושים בו שימוש נכון וידידותי בקהילה ובכלל. קבוצת החברים "ענתות ישוב כפרי קהילתי" מונה כיום למעלה מ – 200 חברים, הפייסבוק משמש במה למידע ועידכונים להחלפת דיעות לשיתוף בחוויות  ועוד.. קבוצת החברים בענתות היא "קבוצה סגורה" רק החברים בה שותפים לה. נקבעו כללים לקבוצה: מותר להביע כל דיעה, אך לפני שלוחצים על המקלדת יש לברור את המילים – כבר נאמר: מילים פוגעות ולפעמים יותר מפגיעה פיזית .לא נוכל לקבל השתלכויות אישיות, ניבולי פה וכתב וכל דבר אחר שאינו בנורמה קהילתית מקובלת, אלה יוסרו מיידית!! המלצתנו להצטרף לקבוצה- לא חייבים למסור פרטים למעט שם, לא חייבים להעלות תמונה אישית, גם לא חייבים להגיב אך מרוויחים מידע ומידע הוא כח, כמו גם חשיפה לדיעות ואולי שונות משלך ,זה החלק היפה שבדבר, אך מכולנו מצופה לשמור על הכללים.

היעד, צירוף 500 חברים לקבוצה. גם כאן נשמח לעזור למעונינים בפתיחת הפייסבוק. אתר האינטרנט "ענתות ישוב כפרי קהילתי" בגוגל – האתר הינו חלון הראווה של הישוב ולכן נדאג שיהיה מעודכן  ויציג מידע קבוע ומתחדש: מוסדות הקהילה, עבודת הוועדות ,פעילות ועשייה בקהילה ועוד.. באתר יפורסם פעמיים בחודש ניוזלייטר וה"ענתון", עלון הישוב יופק במהדורה רחבה מידי רבעון. דרך האתר והחלק המאובטח שבו ניתן יהיה להעביר טפסים ולקיים רישומים.

חברים, ברור לנו שמדובר בתהליך, הדברים לא יתממשו ביום אחד, אך חשיבות רבה למימושן, עזרתכם ושיתוף הפעולה מצידכם חשובה להשגת היעדים והמטרות.  באיחולי "ענתות מתחברת" ! אילן.